Twoje dziecko boli brzuch? Sprawdź, jak mu pomóc
Twoje dziecko od dłuższego czasu uskarża się na bóle brzucha? Przyczyn może być wiele, dlatego warto dokładnie zbadać sytuację i wyeliminować potencjalne stany zapalne lub nietolerancje pokarmowe. Na co zwrócić szczególną uwagę i jak pomóc podopiecznemu? Sprawdź!
Profesjonalna fizjoterapia – jak pomóc dziecku w chorobie?
Metody pracy z dziećmi, które zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi, mogą zahaczać o odmienne dziedziny medycyny. Wśród nich znajduje się fizjoterapia. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wady postawy narządu ruchu w tym przede wszystkim kręgosłupa mogą wpływać na dolegliwości bólowe innych organów. Niezwykle często, a można powiedzieć, że coraz częściej młodzi pacjenci uskarżają się na ból żołądka, problemy z jelitami, gdzie przyczyną wcale nie jest choroba układu pokarmowego, a właśnie wzmożone napięcie mięśniowe lub nieleczone schorzenie. Chcąc temu zaradzić, wskazana jest fizjoterapia (kurs), która regularnie wykonywana może przynieść miarodajne rezultaty.
Kiedy wykonać USG dziecka?
Chociaż fizjoterapia i zajęcia z wykwalifikowanym personelem nie zaszkodzą, istotna jest oczywiście kompleksowa diagnostyka pacjenta. Ból brzucha i inne dolegliwości trawienne mogą zwiastować poważne choroby układu pokarmowego. To właśnie dlatego w każdym przypadku niezbędne będzie wykonanie USG dziecka. Badanie ultrasonografem jest badaniem bezinwazyjnym, które nie powoduje bólu. Dzięki niemu niezwykle szybko można wykluczyć lub potwierdzić stany zapalne poszczególnych narządów wewnętrznych, ewentualne problemy z żołądkiem, wątrobą, zapaleniem jelit lub zapaleniem wyrostka robaczkowego. Jeśli twoje dziecko od dłuższego czasu uskarża się na jakiekolwiek dolegliwości, najlepiej skonsultować je z lekarzem.
Twój dietetyk Olsztyn
Nie zawsze w przypadku problemów z układem pokarmowym należy wdrażać leczenie w postaci farmakoterapii. W wielu przypadkach, w szczególności u młodych pacjentów wystarczy wprowadzenie odpowiedniej diety. W tym pomoże ci dietetyk (Olsztyn). Po zebraniu szczegółowego wywiadu medycznego i analizie badań, dietetyk ułoży indywidualny plan żywienia dopasowany do potrzeb wciąż rosnącego dziecka oraz jego preferencji żywieniowych. Z całą pewnością specjaliści podobnie jak my, zdają sobie sprawę, ze dzieci to prawdziwe niejadki, dlatego komponowanie dla nich zbilansowanych posiłków wymaga szczególnych starań. Pamiętaj, zdrowie twojego dziecka jest niezwykle ważne. Nie bagatelizuj żadnych objawów i skieruj się po poradę do specjalistów.