Rozwój marki osobistej

Rozwój marki osobistej

Umiejętności twarde, takie jak płynna i zaawansowana obsługa arkuszy kalkulacyjnych często stanowią bardzo istotną wartość zarówno w procesach rekrutacyjnych, jak i w codziennej pracy. Coraz większą uwagę przykłada się także do cech pełniących funkcję bardziej reprezentatywną, zwanych umiejętnościami miękkimi.

Na najwyższym szczeblu

Jednym z największym i najbardziej poważnych zarzutów do osób będących na stanowiskach menedżerskich jest bez wątpienia osiągnięcie poczucia stagnacji. Polega ono na braku chęci rozwoju, ze względu na bardzo mocną pozycję w firmie oraz odpowiednie pieniądze, które co miesiąc wpływają na konto. Takie myślenie, szczególnie przy dynamicznych zmianach technologicznych, może przynieść zgubne efekty w postaci zwolnienia z pracy oraz braku możliwości powrotu na satysfakcjonujący poziom płac. Dlatego szkolenia dla menedżerów powinny stanowić podstawę w funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od tego, czy mówimy o kilkuosobowej działalności, czy też wielkiej, międzynarodowej korporacji.

Dotarcie do wszystkich zakątków umysłu

Ogromna liczba neuronów przetwarzających wszystkie dane w naszym mózgu stanowi niezwykle ciekawe i interesujące zjawisko. Trudno jednak posiąść wystarczającą wiedzę, żeby móc swobodnie pojmować wszystkie procesy zachodzące w naszej głowie. Jakie konsekwencje dla naszego rozwoju może mieć brak świadomości na temat własnego umysłu? Wiele negatywnych zachowań może zostać rozwiązanych właśnie dzięki współpracy ze specjalistami w dziedzinie psychologii, którzy poprzez zadawanie właściwych pytań z całą pewnością będą w stanie odpowiednio dotrzeć do wielu problemów. Dobrym przykładem mogą być w tym momencie ustawienia systemowe Hellingera, które w dużej mierze opierają się na wydarzeniach z przeszłości.

Korzyści płynące z technologii

Jeszcze kilka lat temu lenistwo mogło zostać uzasadnione poprzez zbyt długie dojazdy na dodatkowe zajęcia i chęć spędzenia czasu wolnego w zaciszu domowym. Teraz taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia, ponieważ bardzo duża liczba kursów z dowolnej dziedziny dostępna jest w przestrzeni online. Nauka przez internet stała się codziennością, szczególnie dla dzieci, które niejako zostały zmuszone do nauki zdalnej. Nie tylko coraz częściej uczymy się z perspektywy własnej kanapy czy biurka, ale również pracujemy. Zdarzają się takie dni, że biura w wielkich wieżowcach świecą pustkami, a wszystkie niezbędne obowiązki są wykonywane przez pracowników siedzących w ulubionych dresach we własnym mieszkaniu.