React JS – czym jest i jakie ma zalety?

React JS – czym jest i jakie ma zalety?

Każdy programista zajmujący się tworzeniem aplikacji przynajmniej ze słyszenia zna React JS. W ostatnim czasie naprawdę o nim głośno, ponieważ wiele serwisów zdecydowało się go zaimplementować. Przykładowo, React JS jest wykorzystywany przez znane serwisy tj. Facebook, Instagram, Pinterest czy Netflix. Poniżej opisujemy, czym jest React JS i dlaczego warto z niego korzystać.

Czym jest React JS?

React JS jest javascriptową biblioteką stworzoną przez pracownika Facebooka – Jordana Walke. Obecnie to najpopularniejszy framework pozwalający budować aplikacje online. Biblioteka powstawała, aby uprosić proces tworzenia interfejsu oraz zapewnić użytkownikom maksymalny komfort podczas korzystania z danej aplikacji.  Jest stosowana do tworzenia interfejsów w aplikacjach. Biblioteka z uwagi na szerokie grono odbiorów jest dostępna publicznie. Dzięki React JS programista może stworzyć złożony interfejs, który będzie składał się na przykład z wielu małych elementów. Duże możliwości omawianego frameworku wynikają z wykorzystywania nowoczesnych sposobów renderowaniu stron internetowych. W rezultacie stają się one dynamiczne, a przy tym bardziej intuicyjne.

React JS pomaga stworzyć przyjazny interfejs dla odbiorcy aplikacji, lecz jest wygodny dla samego programisty. Z tego względu kurs ReactJS w ostatnich latach jest bardzo popularny. Główną motywacją poznania tego frameworku przez programistów są rosnące zarobki programistów w środowisku JavaScript oraz konieczność poznawania nowych technologii IT.

Jakie zalety ma React JS?

Powodów, dla których warto nabrać umiejętności, pozwalających obsługiwać React JS jest wiele. Przede wszystkim główną zaletą jest czas jego wdrożenia, który jest o wiele krótszy wobec implementacji innych rozwiązań działających na podobnych zasadach. Biblioteka pozwala również na stworzenie niezwykle dynamicznego interfejsu, który przyciągnie wielu docelowych odbiorców tworzonej aplikacji. Programiści wprowadzający do swojej pracy ten framework przyśpieszą swoje działania poprzez poprawienie swojej wydajności.

React JS jest świetnym narzędziem dla programistów chcących zaoszczędzić czas przy pracach programistycznych. Stworzony element na pewnym poziomie może zostać wykorzystany również na innym etapie projektu. Taka możliwość wpływa na wydajność pracy programisty.

Czy warto postawić na React JS?

Zdecydowanie tak! Należy zdawać sobie sprawę, że React JS podlega ciągłemu rozwojowi, dlatego warto jak najwcześniej zacząć wdrażać się w działanie tego frameworku. Z roku na rok powstają nowe opcje i funkcje, które są dostosowywane do potrzeb docelowych odbiorców. Można zatem być pewnym, że ta biblioteka języka programowania JavaScript będzie cały czas się rozwijać, a jej przyszłość jest stabilna.