Przekazanie wartości przyszłym pokoleniom

Przekazanie wartości przyszłym pokoleniom

Warto zostawić po sobie coś więcej, niż tylko zasadzone drzewo oraz zbudowany dom. Szczególnie dotyczy to osób, które odniosły sukces w swoim życiu. Wiele lat ciężkiej pracy na osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów sprawia, że to właśnie my możemy natchnąć kolejne pokolenia do odpowiedniej postawy w nadchodzących wyzwaniach.

Przelanie wiedzy na papier

Wiele osób używa, że czytanie książek w dzisiejszych czasach odeszło do lamusa. To bardzo duży błąd. Jasne, spada sprzedaż papierowych egzemplarzy w największych sklepach i księgarniach, a niegdyś pełne biblioteki aktualnie świecą pustkami. To wcale jednak nie znaczy, że przestaliśmy konsumować treści właśnie w taki sposób. Jeżeli chcesz wiedzieć ile kosztuje wydanie książki, warto zastanowić się nad różnymi sposobami dystrybucji. W dzisiejszym wielkomiejskim zgiełku coraz więcej osób nie czyta, a słucha powieści, biografii czy nawet poezji w formie audiobooków. Zapatrzeni w swoje kilkunastocalowe ekrany młodzi ludzie znacznie częściej sięgają po e-booki, aniżeli tradycyjne książki. Być może warto w ten sposób spojrzeć na temat wydania książki?

Dobrze prosperująca działalność

Nie da się ukryć, że bardzo duża część liderów w pewnym momencie osiągnęła sukces biznesowy. Na coś takiego pracuje się latami, to nie są żadne pojedyncze złote strzały. Nawet jeżeli w pewnym momencie dopisało komuś szczęście, to ta osoba swoją ciężką pracą przyciągnęła dobry los jak magnes. Odpowiednio prowadzona działalność biznesowa to jednak nie tylko zielone tabelki w arkuszu kalkulacyjnym. Przede wszystkim na jej sukces składają się ludzie, którzy poświęcają swój czas i energię na nasz sukces. Warto pamiętać o nich jako o szczerych i otwartych istotach, a nie tylko i wyłącznie robotach wykonujących polecenia. Pozostawienie przedsiębiorstwa pełnego oddanych ludzi z pasją w sercu należy do ogromnych sukcesów każdego lidera.

Work-life balance

Złoty środek pomiędzy pracą, a życiem zawodowym bez wątpienia stanowi fundament każdej osoby, która odniosła sukces. Nie ma na to żadnej reguły. Niektórzy uwielbiają spędzać czas w samotności, nie mają zamiaru podejmować jakichkolwiek zobowiązań, a co dopiero zakładać rodziny. Innym trudno żyć bez wsparcia najbliższych, a przy kolejnych milowych krokach swoich dzieci mają w łzy w oczach. Najważniejsze jest jednak znalezienie własnego złotego środka. Chodzi o to, aby przekraczając próg swojego domu lub mieszkania czuć, że dotarliśmy właśnie do swojej bezpiecznej przystani, w której nic złego nie może nam się wydarzyć.