Nowości ze świata kryptowalut

Nowości ze świata kryptowalut

Świat kryptowalut zmienia się w szybkim tempie. Mimo że wirtualne waluty są z nami od dawna, a Bitcoina znają już niemal wszyscy, to dalej są to aktywa o mocno spekulacyjnym charakterze. Między innymi dlatego, tak ważne jest aby na bieżąco śledzić aktualności z branży crypto.

Bitcoin na ścieżce wzrostowej

Inwestorzy, którzy dokładnie śledzą kursy kryptowalut na pewno zauważyli w ostatnich dniach znaczący spadek wartości niemal wszystkich wirtualnych walut. Spadki nie ominęły również Bitcoina, którego cena spadła na moment do poziomu 34 000 USD. Wszystkiemu winny jest oczywiście konflikt na Ukrainie. Jego wywołanie przyczyniło się obniżki aktywów na całym świecie.

Na szczęście dla posiadaczy Bitcoina, dzisiaj kurs najpopularniejszej kryptowaluty jest już dużo bardziej korzystny. Wartość jednego BTC ponownie oscyluje na poziomie 40 000 USD, czyli poziomie sprzed konfliktu. Według ekspertów, świadczy to o mocnej pozycji wirtualnych walut. Wielu inwestorów decydowało się na wyprzedaż innych aktywów, zostawiając w swoim portfelu właśnie kryptowaluty.

Eko wydobycie Bitocina

Większość problemów, które w ostatnich miesiącach miał Bitcoin spowodowana była oskarżeniami o to, że jego wydobywanie jest mało ekologiczne. Negatywny wpływ BTC na środowisko krytykowany był między innymi przez Elona Muska - co miało swoje odbicie również w kursie kryptowaluty.

Jak podają aktualności kryptowaluty, niedługo może się to zmienić. Duża w tym zasługa jednej z firm naftowych, która przekonuje, że Bitcoin może pomóc w zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych. W myśl prowadzonego przez jej pracowników projektu, spalany wcześniej nadmiar gazu ma być teraz sprzedawany firmom zajmującym się wydobywaniem Bitcoina. Te wykorzystają go w formie paliwa. W ten sposób kryptowaluty mogą stać się bardziej eco.

Metaverse szansą dla kryptowalut

Zapowiedziana kilka miesięcy temu przez szefa Facebooka rewolucja zbliża się wielkimi krokami. Już teraz widać coraz większe zainteresowanie światem Metaverse. Wykazują je nie tylko odbiorcy indywidualni, ale również globalne marki, które coraz mocniej przygotowują się na nadejście nowej rzeczywistości.

Według wielu ekspertów, metaverse to ogromna szansa dla kryptowalut. Istnieją spore szanse na to, że będą one podstawową formą płatności w wirtualnym świecie. Przyjmuje się jednak, że większe możliwości w tym zakresie oferuje stablecoiny. Dają one większą stabilność cenową niż inne kryptowaluty. Warto więc obserwować rozwój metaverse - zwłaszcza jeśli inwestuje się w krypto.