Jesteś początkującym pisarzem? Ten poradnik jest dla Ciebie!

Jesteś początkującym pisarzem? Ten poradnik jest dla Ciebie!

Bycie pisarzem to dla wielu osób praca marzeń. W końcu czy może być coś lepszego, niż przelewanie własnych myśli na papier, tworzenie historii i wciąganie do wymyślonego świata czytelników? Początkujący pisarze często nie wiedzą jednak, jak wydać swoje pierwsze dzieło. Czy zawsze należy zwracać się do dużych wydawnictw? Jak inaczej możesz wydać swoją książkę? Doradzamy!

Nie musisz być profesjonalistą, aby pisać

Jeszcze 30-40 lat temu pisarze i wydawnictwa żyli w ścisłej symbiozie — jedni nie istnieli bez drugich. W czasach globalnego dostępu do internetu znacząco się to zmieniło. Pierwszą zapowiedzią nowej ery dla pisarzy było pojawienie się e-booków, czyli elektronicznych książek. Gdzie możesz wydać książkę, by odnieść sukces?

Odpowiedź jest prosta — w internecie, a raczej za jego pośrednictwem. Dostęp do sieci zmienił pozycję wydawnictw na rynku. Obecnie każdy może napisać i wydać własną książkę, poprowadzić jej sprzedaż online, a nawet zautomatyzować cały proces, tak by dzieła „sprzedawały się same”. Marketing również stał się o wiele łatwiejszy, ponieważ w dzisiejszych czasach niemal każdy korzysta z social mediów.

Wydaj e-booka i zarabiaj od razu

Gdy postawisz ostatnią kropkę w swojej książce, chcesz od razu podzielić się nią ze światem. Proces wydruku, oczekiwania na złożenie i wysyłkę gotowych tomów wydaje Ci się bardzo długi? Nic prostszego — wydaj swoją książkę w formie e-booka i ciesz się niemal natychmiastowym efektem! Jak to zrobić?

Możesz spróbować samodzielnie złożyć swoją powieść w całość lub zwrócić się do ludzi, którzy znają temat od podszewki. Wydawnictwa ebooków to firmy, które pomagają nowym (ale nie tylko!) pisarzom w wejściu na rynek. Możesz liczyć na fachowe porady, dokładny kosztorys i, co najważniejsze, 100% zysków ze sprzedaży swoich dzieł. Wydawnictwa e-booków pomagają nie tylko zrealizować marzenie o wydaniu książki, ale także rozreklamować ją rozreklamować. Mogą także stworzyć dla Ciebie zautomatyzowany sklep, gdzie czytelnicy mogą nabyć Twoje dzieła o każdej porze dnia i nocy.

Nie ograniczaj się — sprzedawaj książki za granicę!

Jeśli jednak zdecydujesz się, od razu czy po jakimś czasie na papierową wersję Twojej powieści, warto zastanowić się nad paroma kwestiami. Głównym problemem, z którym mierzy się każdy self-publisher, jest wysyłka swoich książek w możliwie najbardziej opłacalny sposób. Wybór budżetowej przesyłki zmniejsza ostateczny koszt nabycia Twojego dzieła, a tym samym wpływa na zadowolenie czytelnika. Co jednak w przypadku, gdy książkę zamówi ktoś spoza Polski?

W takiej sytuacji postaw na tanie przesyłki zagraniczne. Współpraca z największymi firmami kurierskimi to gwarancja najwyższej jakości usług, jak i ekspresowego tempa dostawy. Rozszerzając swoją wysyłkę na arenę międzynarodową, zwiększasz swoje szanse na sławę poza granicami kraju oraz możliwość przyszłej współpracy z dużymi wydawcami.