Jak zainwestować w siebie?

Jak zainwestować w siebie?

Rozwój osobisty i podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest tak samo ważny, jak sama praca i wykonywanie codziennych obowiązków. Nie bez powodu mówi się, że człowiek uczy się całe życie. W nowoczesnym świecie liczne szkolenia i ciekawe kursy są wręcz na wyciągnięcie ręki. Jak zatem zacząć inwestować w siebie?

Szkolenie z asertywności

Brak umiejętności odmawiania to zmora naszych czasów. Wiele osób godzi się na rzeczy, które nie są dla nich dobre. Dotyczy to także kwestii zawodowych. Warto zatem popracować nad asertywnością i walka o własny komfort fizyczny i psychiczny. Asertywność ćwiczyć można na wiele sposobów: czytając tematyczne poradniki, słuchając psychologicznych podcastów oraz starać się budować silne poczucie własnej wartości. Świetnym pomysłem jest także inwestycja w szkolenie z podejmowania decyzji, które także kształci umiejętności mówienia NIE!

Kwalifikacje zawodowe

Jeśli myślisz o podniesieniu swoich umiejętności zawodowych, warto przejrzeć dostępne szkolenia i kursy w najbliższej okolicy. Dodatkowe kwalifikacje są zawsze pozytywnie odbierane przez potencjalnych pracodawców lub zleceniodawców. Jeżeli zawodowo zajmujesz się księgowością, to nie zaszkodzi odbycie krótkiego szkolenia z zakresu nowelizacji prawnych dotyczących np. podatków. Jeśli natomiast wykonujesz pracę fizyczną, to zdecydowanie warto pokusić się o szkolenie budowlane lub np. kurs na wózki unoszące, które ostatnio są bardzo często wykorzystywane w branży przemysłowej.

A może to ty kogoś zainspiruj?

Jeśli uważasz, że posiadasz rozległą wiedzę w jakimś konkretnym temacie, warto podzielić się nią z innymi osobami. Możesz zrobić to poprzez założenie bloga, nagrywanie podcastów lub pisanie książki. Autorskie materiały dotyczące zawodowych problemów z jakiejś branży stają się często naprawdę pomocne i doceniane przez innych ludzi. Skoro wiele lat swojego życia upłynęło pod znakiem nauki, rozwoju i ciągłego doszkalania się, dlaczego nie wykorzystać tego w przyszłości? Zbierz wszystkie swoje doświadczenia i stwórz wyjątkowe szkolenie lub kurs dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w twojej branży. Jeśli podejdziesz do tematu poważnie, z pewnością odniesiesz sukces i zainspirujesz do działania wiele osób.

Inwestycja w siebie to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poczuć się pewniej. Nikt nigdy nie zabierze ci twojej wiedzy i umiejętności. Jest to inwestycja na całe życie, która zwrócić się może np. za pomocą podwyżki w pracy lub zwiększenia sprzedaży twojej firmy.