Jak wygląda wydanie własnej książki?

Jak wygląda wydanie własnej książki?

Wydanie własnej książki to bardzo poważne przedsięwzięcie i naprawdę należy podejść do niego profesjonalnie. W ten sposób można mieć pewność, że wszystko zostało odpowiednio zaplanowane, a cały proces na pewno się uda. Oczywiście wydanie takiej książki różni się w zależności od tego, czy chce się to zrobić samodzielnie, czy skorzystać z pomocy profesjonalnego wydawnictwa. Tak naprawdę są to dwa zupełnie różne tematy.

Dlaczego warto wydać własną książkę?

Dla wielu osób wydanie własnej książki jest życiowym marzeniem. Niektórzy jednak dochodzą do wniosku, iż jest to tylko odległe marzenie, którego nie da się tak łatwo ziścić. Nic bardziej mylnego! Wydanie własnej książki jest jak najbardziej możliwe. Warto zabrać się za to, jeśli ma się już gotową powieść, a o procesie wydawniczym marzy się od dawna. W ten sposób można sprawnie zrealizować swoje marzenia i sprawić, że już niedługo wydana książka znajdzie się na półkach czytelników w całym kraju. Ta wizja powinna być dodatkowo motywująca!

Dlaczego warto wydawać książkę samodzielnie?

Każdy, kto choć raz zastanawiał się nad wydaniem książki, z całą pewnością zastanawia się, czy zdecydować się na wydanie własnej książki poprzez wydawnictwo, czy też poprzez opcję self-publishingu. Self-publishing staje się coraz popularniejszą opcją, na którą decyduje się wiele osób, które pragnie przyspieszyć nieco cały proces, a przy okazji posiadać pewnego rodzaju kontrolę nad wydawaniem. Dlaczego? Ponieważ, wydając książkę samodzielnie, można rozplanować wszystko od A do Z. Można między innymi zadecydować o rodzaju okładki, a także o tym, co się na niej znajdzie. Oprócz tego można samemu zaprojektować szatę graficzną i podjąć współpracę z wybranymi księgarniami. W ten sposób nadzoruje się wszystko od początku do końca i aktywnie bierze się udział w całym procesie tworzenia.

Ile kosztuje wydanie własnej książki?

Jednym z najczęściej pojawiających się pytań w kwestii samodzielnego wydawania książki, są oczywiście pytania dotyczące kosztów takiego procesu. Od razu należy zaznaczyć, że wydanie własnej książki nie jest darmowe i dla wielu taka cena może być dość wysoka. Z reguły całe przygotowanie książki do wydania, a więc jej korekta i złożenie do druku, a także oczywiście wydrukowanie egzemplarzy, to koszt kilkunastu tysięcy złotych. Wiele zależy od tego, jaka będzie to okładka, czy w środku znajdują się dodatkowe rysunki, albo ilustracje, a także, na jak wiele egzemplarzy zdecyduje się autor książki. Takich czynników jest całkiem sporo.