Jak rozwijać swoją karierę?

Jak rozwijać swoją karierę?

Na zdobywanie nowych kwalifikacji, oraz umiejętności nigdy nie jest za późno. To właśnie dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób rozwijać swoją karierę, a także które kursy okażą się szczególnie pomocne w zależności od branży, w której pragnie się rozwijać.

Kurs hakowego. Dlaczego warto?

Hakowy to specjalista, który jest niezbędny w wielu przedsiębiorstwach, które zajmują się pracami budowlanymi, oraz remontowymi, albo transportem między poszczególnymi zakładami. Oczywiście taka osoba musi być profesjonalnie przeszkolona i posiadać niezbędne kwalifikacje, które umożliwiają podjęcie się tego zawodu. Z tego też powodu niezbędny może okazać się certyfikowany kurs hakowego. Taka osoba podczas szkolenia zyska wiedzę, zarówno praktyczną, jak i teoretyczną, a po uzyskaniu kwalifikacji pracować będzie mogła wszędzie tam, gdzie użytkowane są urządzenia dźwigowe, ponieważ tylko taka osoba może zrobić to w sposób bezpieczny i stabilny.

Jak przebiega taki kurs i jaki jest jego koszt?

Cena, z całą pewnością jest tutaj pozytywnym zaskoczeniem, ponieważ kurs na hakowego kosztuje tylko około 200 złotych. Dotyczy on, zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Osoba, która podlega szkoleniu, otrzymuje kompendium wiedzy związanej ze wszelkimi urządzeniami, które wyposażone są w hak. Podczas kursu dowiedzieć można się między innymi, jak prawidłowo zapinać, zabezpieczać i zdejmować ładunek, aby był on bezpieczny dla znajdujących się w pobliżu osób, a także był odpowiednio zabezpieczony, aby nic mu się nie stało. Po ukończeniu kursu, jego uczestnicy samodzielnie mogą wykonywać wszystkie wymienione zadania. Jest to kurs kierowany dla wszystkich osób, które ukończyły 18. rok życia.

Czym jest facylitacja?

Coraz powszechniejszym zagadnieniem staje się również facylitacja. Na czym ona polega i przede wszystkim, jaki jest jej główny cel? Jest to proces, który ma za zadanie pomóc osiągnąć wyznaczony przez zespół cel. Jej zaletą jest to, że stosowana może być, zarówno podczas długotrwałych zleceń i projektów, jak i przy pojedynczych spotkaniach. Możliwe są także facylitacje online, zwłaszcza w grupach, w których wiele osób mieszka poza potencjalnym miejscem spotkań. Facylitatorka ma za zadanie zmotywować zespół i dopilnować, aby postępował zgodnie z założeniami pierwotnego, ustalonego planu. Tylko w taki sposób można mieć pewność, że cele zostaną zrealizowane, a cały zespół będzie się rozwijał i z czasem osiągał coraz to lepsze wyniki pracownicze.