Jak odbieramy treści?

Jak odbieramy treści?

Jeszcze kilkanaście lat temu w wielu polskich domach mieliśmy do czynienia z tradycyjnych czytaniem gazety w sobotni poranek. Dzisiaj jednak świat poszedł naprawdę mocno do przodu, przez co nie ma takiej możliwości, aby wszystkie zwyczaje sprzed lat zostały zachowane. Dotyczy to również pozyskiwania informacji oraz interesujących nas treści.

Miłośnicy klasyki

Nie da się ukryć, że pomimo zmiany przyzwyczajeń cały czas bardzo dużo osób lubi tradycyjne sposoby. Niewiele osób zastanawia się, ile kosztuje wydanie książki lub gazety. Z tych drugich nie korzysta się już dzisiaj praktycznie wcale - w zdecydowanej większości zawierają one informacje, które są praktycznie od razu dostępne w internecie. Jeżeli jednak chodzi o książki, to wciąż mnóstwo osób lubi spędzać czas właśnie poprzez relaksowanie się przy czytaniu swojej ulubionej powieści. Jakie gatunki cieszą się największym zainteresowaniem? Z pewnością warto zwrócić uwagę na kryminalne powieści z Polski oraz ze Skandynawii, ale również biografie znanych osób - polityków, dziennikarzy czy sportowców.

Wykorzystanie technologii

Jeżeli ktoś nie ma fizycznego egzemplarza nowej powieści Remigiusza Mroza, to wciąż może ją czytać. W jaki sposób? Poprzez wykorzystanie cyfrowych ebooków. Najczęściej do ich czytania wykorzystuje się specjalne czytniki, jednak dużą popularnością cieszą się również przy wykorzystywaniu tabletów oraz telefonów. Jakie są korzyści z takiej formy czytania swoich ulubionych książek? Przede wszystkim zdecydowanie łatwiej zmieścić je na półce lub w podróży. Na kilkunastu calach mamy dostęp do wszystkich książek, do których chcemy. Szczególnie przydaje się to podczas wakacyjnego lotu. W samolocie mamy bardzo ograniczone pole manewru, jeżeli chodzi o wagę bagażu. Trzy, cztery lub nawet więcej książek bez problemu "zmieścimy" w jednym urządzeniu mobilnym.

Czytanie czy słuchanie?

W internecie znajdziemy mnóstwo książek oraz wszelkiego rodzaju ekskluzywnych wywiadów i rozmów. Prawda jest jednak taka, że czasami nie jesteśmy w stanie skupić swojego wzroku w stu procentach na jednym punkcie. Dotyczy to osób często podróżujących samochodem lub wykonujących prace fizyczne. Z tego powodu stale rosnącą popularnością cieszą się podcasty, zazwyczaj o tematyce życiowej lub kryminalnej, jeżeli chodzi o statystyki znad Wisły. Oczywiście audiobooki - książki przyswajane poprzez słuchanie - również są uwielbiane w naszym kraju.