Ile trzeba zapłacić za wydanie książki?

Ile trzeba zapłacić za wydanie książki?

Wiele osób marzy o tym, aby wydać swoją książkę. Faktycznie jest to bowiem doskonały krok ku karierze i zyskaniu rozpoznawalności, a przecież to właśnie na tym w głównej mierze zależy osobom, które piszą i swoją twórczością chcą się dzielić z innymi. Przychodzi bowiem taki czas w życiu każdego twórcy, że tworzenie do tak zwanej przysłowiowej szuflady przestaje go cieszyć. Wtedy najlepszym rozwiązaniem okazuje się wypuszczenie na rynek własnego produktu, który pozwoli dać się poznać szerszej publiczności. Takim produktem bez dwóch zdań jest właśnie własna książka. Podpowiadamy zatem, ile może kosztować wydanie własnej książki.

Dlaczego warto wydać własną książkę?

Pisanie do szuflady oczywiście może dostarczać radości, ale prawdopodobnie jeszcze większą radość sprawi po prostu upublicznienie swoich dzieł. Najlepszym na to sposobem jest wydanie własnej książki. Jest to bowiem pierwszy i zarazem poważny krok, który można zrobić w tym kierunku. Jednak, gdy zaczyna się myśleć o tym na serio, z całą pewnością prędzej czy później w głowie pojawiają się myśli dotyczące możliwości w sprawie wydania książki, a także ewentualnych kosztów, które się z tym wiążą. Warto dowiedzieć się o tym o wiele wcześniej, ponieważ w ten sposób można zaplanować sobie krok po kroku cały sposób działania, a także odłożyć niezbędną kwotę, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Ile w takim razie może kosztować wydanie książki?

No dobrze, skoro wiadomo już, że wydanie książki wiąże się z wieloma plusami, warto również sprawdzić, ile kosztuje wydanie książki samodzielnie ze wsparciem modelu self-publishing. W takim przypadku kwestia bywa dość złożona, ponieważ zależeć może od wielu czynników. Ogólna cena jest odgórnie ustalona i jest ona zbliżona do siebie w każdym z przypadków, ale wpływać na nią mogą również i inne czynniki, takie jak, chociażby typ okładki, a więc to czy książka oprawiona jest w twardej oprawie czy miękkiej, ewentualne obrazki czy specjalny druk. Niemniej jednak zazwyczaj wydanie książki w oparciu o system self-publishing to kwestia około 10 tysięcy złotych. Jeśli planuje się wypuszczenie własnej książki właśnie przy pomocy self-publishing, jak najbardziej należy liczyć się właśnie z kosztem około kilkunastu tysięcy złotych. Jednak późnej już całościowy zysk ze sprzedaży konkretnych egzemplarzy trafia jedynie do autora i jest już niepodzielny z nikim.