Dorywcza praca? Stwórz własny biznes!
Posiadanie dodatkowe źródła dochodu jest w ostatnich czasach wyjątkowo ważne. Dzięki temu czujemy się bezpieczniej, swobodniej i bardziej stabilnie. Wiele osób w poszukiwaniu kolejnego źródła dochodu chwyta się najróżniejszych prac dodatkowych, podczas gdy świetnym rozwiązaniem jest otwarcie własnej, jednoosobowej działalności. Dziś podamy wam kilka ciekawych przykładów!
Jesteś dobry, w tym co robisz? Ucz innych!
Jeśli twoja kariera zawodowa jest naprawdę na dobrym poziomie, ale dotychczasowe dochody nie do końca się satysfakcjonują, przekuj swoją wiedzę na realny pieniądz! Wiele osób wykorzystuje swoje umiejętności i zakłada małe firmy, które sprzedają różnego rodzaju kursy i szkolenia. Robią tak m.in. doświadczone kosmetyczki czy fryzjerki, które szkolą kobiety chcące stać się profesjonalnymi stylistkami. Podobną taktykę przyjmują także bankierzy, którzy oferują usługi z zakresu szkolenia młodych pośredników finansowych. Szkolić można tak naprawdę ze wszystkiego! W sieci znajdziesz szereg opcji: kurs na wózki unoszące, szkolenie dla księgowych, czy handlowców. Kto stworzył te wszystkie szkolenia i na nich zarabia? Właśnie takie osoby, jak ty!
Języki obce
Znajomość chociaż jednego języka obcego ma niezwykłą wartość. Ta umiejętność umożliwia generowanie dodatkowych zysków na wiele sposobów. Jednym z nich jest założenie własnej szkoły językowej, która działa na zasadach zdalnych. Krótko mówiąc, możesz uczyć innych nowego języka za pomocą Internetu. Dobrym sposobem na własny biznes związany z językami, jest tłumaczenie artykułów naukowych, różnego rodzaju instrukcji, książek i innych materiałów. Wiele firm proponuje za tego typu tłumaczenia naprawdę atrakcyjne stawki, dlatego jeśli możesz pochwalić się dobrą znajomością języka obcego, spróbuj swoich sił i zarabiaj!
Artykuły na zamówienie
Skoro jesteśmy już przy artykułach i innych tekstach, warto wspomnieć o copywritingu, korekcie i redakcji. Jeśli uważasz, że dobrze znasz zasady polszczyzny, spróbuj swoich sił w jednej z tych dziedzin. Założenie własnej działalności jest banalnie proste, ale jeśli nie chcesz tego robić, możesz podpisać z klientami umowy o dzieło. Zleceniodawców z pewnością nie zabraknie, ponieważ zapotrzebowanie na tego typu usługi jest naprawdę duże. Wiesz, ile kosztuje wydanie książki? Od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. A czy wiesz, jaką część tej kwoty dostaje profesjonalny korektor i redaktor? Przynajmniej 15%! Przyznasz chyba, że warto spróbować?