Dodatkowa praca dla pedagoga? To możliwe!

Dodatkowa praca dla pedagoga? To możliwe!

Jesteś nauczycielem i szukasz dodatkowej formy zarobku? Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl to oczywiście prywatne korepetycje dla uczniów. To jednak nie jedyna możliwość! W naszym dzisiejszym artykule zaprezentujemy ci jeszcze kilka ciekawych opcji, dzięki którym zwiększysz swoje dochody!

Praca z wydawnictwami

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile można zarobić na współpracy z różnego rodzaju czasopismami i wydawnictwami naukowymi? Tego typu firmy naprawdę cenią sobie rzetelną i uporządkowaną wiedzę pedagogów. Jeśli dodatkowo władasz biegle jakimś językiem obcym, możesz rozszerzyć swój zakres obowiązków o tłumaczenie artykułów naukowych. To praca dodatkowa, która wykonywana regularnie pozwoli ci jednak znacznie zwiększyć swoje dochody. Jak znaleźć wydawnictwo otwarte na tego typu współpracę? Najlepiej będzie, jeśli stworzysz swoją wizytówkę i wraz z portfolio roześlesz do wszystkich miejsc, które uda ci się znaleźć. Z całą pewnością któreś z nich odpowie na twoje zgłoszenie!

Własne szkolenie lub kurs

Nauczyciele mają obowiązek regularnego podnoszenia swoich kwalifikacji, dlatego muszą uczestniczyć w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Aby to zrobić, potrzebują jednak specjalnego skierowania od osoby zarządzającej daną placówką. A gdyby tak stworzyć własne szkolenia dla nauczycieli w formie online, do których każdy będzie miał nieograniczony dostęp? Możesz sprzedawać je np. za pomocą dedykowanej platformy internetowej lub udostępniać metodą tradycyjną (np. na płytach CD). Co ważne, raz przygotowany kurs pozwoli ci generować dochody nawet dożywotnio, o ile podjęta tematyka będzie wciąż aktualna.

Autorski podręcznik

Napisanie i wdrożenie własnego kursu to nie wszystko. Nauczyciele znani są z tego, że posiadają rozległą i ugruntowaną wiedzę z danej dziedziny. Dlaczego zatem jej nie uporządkować i spisać w łatwej do przyswojenia formie? Uczniowie, studenci i dorośli bardzo chętnie sięgają po tego typu pozycje. Zastanawiasz się pewnie, ile kosztuje wydanie książki. Jest to kwestia bardzo indywidualna i wszystko zależy od tego, czy podejmiesz współpracę z profesjonalnym wydawnictwem, czy postanowisz wydać swój podręcznik na własną rękę w modelu self-publishingowym. Obie opcje są bardzo popularne, jednak osobiście rekomendujemy tę drugą. Zyskasz wówczas pełną niezależność, a 100% zysków ze sprzedaży książki będzie trafiało na twoje konto.

W każdym zawodzie jest szereg możliwości dodatkowego zarobku. Grunt to znaleźć takie zajęcie, które z łatwością można połączyć z pracą etatową. Wszystkie powyższe rozwiązania spełniają ten warunek, zatem do dzieła!