Chcesz wydać własną książkę? Postaw na e-book!

Chcesz wydać własną książkę? Postaw na e-book!

Jeśli jesteś osobą, dla której słowo pisane to największa, życiowa pasja, możesz zastanawiać się nad wydaniem książki. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują tak zwane e-booki – książki w formie elektronicznej. Jeśli chcesz, by Twoją powieścią zachwycały się tysiące czytelników, wydaj swojego e-booka!

Czym jest e-book?

Można powiedzieć, że ebook jest tym samym, co tradycyjna książka – z tym, że przeznaczony jest do wyświetlania na różnego rodzaju urządzeniach elektronicznych. E-booki czytać można za pośrednictwem specjalnych czytników, smartfonów, tabletów oraz komputerów. Dlaczego cieszą się tak dużą popularnością? Przede wszystkim nie zajmują fizycznego miejsca i często są tańsze od tradycyjnych książek. Ciebie, jako autora, zapewne interesuje zagadnienie – ile kosztuje wydrukowanie książki? Otóż, są to koszty nieporównywalnie większe w odniesieniu do wydania książki elektronicznej.

Jakie są koszty wydania e-booka?

Jeśli Twój budżet jest dość napięty, na pewno ucieszysz się z wiadomości, że wydanie e-booka jest o wiele mniej kosztowne niż wydanie tradycyjnej książki papierowej. Nie musisz ponosić kosztów związanych z drukiem fizycznych egzemplarzy; nie zajmujesz się także dostawą. Koszty wydania e-booka to głównie koszt opracowania treści, usługa korekty, projektowania okładki oraz konwertowania tekstu do pożądanego formatu. Co ciekawe – jeśli posiadasz minimum doświadczenia – wszystkie powyższe działania możesz wykonać całkowicie samodzielnie. Jeśli to Twój pierwszy e-book, zdaj się na usługi profesjonalistów.

Jak skutecznie promować swojego ebooka?

Chcesz dotrzeć ze swoim e-bookiem do tysięcy czytelników? Musisz skupić się na promocji swojej książki. Pamiętaj – w Internecie działa obecnie wiele platform, na których możesz ją opublikować. Wybierz te, które oferują Ci najbardziej atrakcyjne warunki. Możesz także wykorzystać social media w celu promowania swojego e-booka. Twórz atrakcyjne posty i grafiki, które będą informować czytelników o publikacji. Prowadząc kampanie reklamowe, możesz dotrzeć do różnych grup docelowych. Posiadasz własnego bloga lub stronę internetową? To doskonale – możesz na nich umieszczać wpisy związane ze swoim e-bookiem. Z uwagi na to, że mnóstwo czytelników zwraca uwagę na pozytywne opinie innych osób – poproś znajomych o napisanie recenzji Twojego dzieła. Zamieszczone w Internecie oceny mogą być zachętą dla pozostałych czytelników. Podsumowując, e-booki są nowoczesnym sposobem na wydawanie książek. Dzięki nim autorzy mogą tanio i szybko dotrzeć do szerokiego grona czytelników.