5 sposobów by poprawić relacje w związku.

Jak poprawić relacje w związku?

W każdym związku zdarzają się trudniejsze momenty, a powodów może być wiele. Nerwowy czas w pracy i stres z tym związany. Być może rutyna, która zakradła się do związku w natłoku codziennych obowiązków. Czasami poczucie zaniedbania rodzi w nas pretensje do drugiej osoby, ponieważ potrzebujemy więcej uwagi i troski.

Na szczęście kryzys można potraktować jako sygnał, który oznacza, że czas się zatrzymać i coś zmienić, by wynieść z niego jak najwięcej korzyści.

  1. Nie marnuj czasu na ciche dni.

Podstawowym krokiem do poprawy relacji jest szczera rozmowa. Ważne, aby nikt i nic Wam nie przeszkadzało. Nie spiesz się nigdzie, wyłącz telefon, przełóż wizytę mamy na kolejny dzień. Zadbaj o dobrą atmosferę wokół Was i pozbądź się wszelkich rozpraszaczy. Pamiętaj, że rozmowa to też aktywne słuchanie drugiej osoby.

Możecie posłużyć się schematem:

  1. Moje oczekiwania – każdy z Was mówi o tym co chciałby, aby się zmieniło.
  2. Co mogę zrobić – zastanawiacie się co możecie zrobić w odniesieniu do konkretnego oczekiwania.
  3. Ustalacie jakie zmiany wprowadzacie w życie.

     2. Zatroszcz się.

Empatia, niezwykle ważna w relacji z drugim człowiekiem. Postaraj się wczuć w to co czuję Twoja druga połówka i przez chwilę nie myśl o sobie. Zastanów się jak możesz się o nią zatroszczyć? Czasami wystarczą małe rzeczy, a więc drobne gesty, miłe słowo, bukiet polnych kwiatów, a może list, który włożysz pod puszkę partnera, a w nim podziękujesz za to, że jest.

  1. Wspólna pasja.

Choć każdy z Was jest osobna jednostką, a Wasze zainteresowania nie muszą być tożsame by stworzyć udany związek, warto poszukać wspólnego mianownika – wspólnej pasji. Nie porzucaj swoich zainteresowań i nie zmieniaj na siłę zainteresowań drugiej osoby, ale razem spróbujcie czegoś nowego i sprawdźcie czy może stać się to Waszym wspólnym hobby.

  1. Tylko we dwoje.

Czas odciąć się od wszelkich bodźców. Poinformuj bliskich, że  wyjeżdżasz na weekend i nie będzie z Toba kontaktu, włącz tryb samolotowy i spędzać czas z osobą, którą kochasz! Tylko z nią. Zmiana otoczenia i odrobina relaksu pozwoli Wam odetchnąć, nabrać dystansu i docenić swoje towarzystwo.

  1. Wspólne cele na życie.

Stwórzcie swoje listy wartości. Napiszcie na kartce co jest dla Was w życiu ważne i dlaczego. Wymieńcie się listami i pogadajcie o tym co jest  Waszą najważniejszą wspólną wartością lub co może nią być. Dzięki temu poczujecie, że gracie do jednej bramki, będziecie działać razem dla wspólnego dobra i poczujecie się bezpieczniej w związku.

 

 

MONIKA SOSNÓWKA – KUŁAJ

MONIKA SOSNÓWKA – KUŁAJ

PSYCHOLOG

Witaj na moim blogu, cieszę się, że czytasz!

Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz lub napisz do mnie wiadomość.

Szukaj na blogu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zainteresowany?

Napisz do mnie