5 sposobów by poprawić relacje w związku.

Jak poprawić relacje w związku?

W każdym związku zdarzają się trudniejsze momenty, a powodów może być wiele. Nerwowy czas w pracy i stres z tym związany. Być może rutyna, która zakradła się do związku w natłoku codziennych obowiązków. Czasami poczucie zaniedbania rodzi w nas pretensje do drugiej osoby, ponieważ potrzebujemy więcej uwagi i troski.

Na szczęście kryzys można potraktować jako sygnał, który oznacza, że czas się zatrzymać i coś zmienić, by wynieść z niego jak najwięcej korzyści.

  1. Nie marnuj czasu na ciche dni.

Podstawowym krokiem do poprawy relacji jest szczera rozmowa. Ważne, aby nikt i nic Wam nie przeszkadzało. Nie spiesz się nigdzie, wyłącz telefon, przełóż wizytę mamy na kolejny dzień. Zadbaj o dobrą atmosferę wokół Was i pozbądź się wszelkich rozpraszaczy. Pamiętaj, że rozmowa to też aktywne słuchanie drugiej osoby.

Możecie posłużyć się schematem:

  1. Moje oczekiwania – każdy z Was mówi o tym co chciałby, aby się zmieniło.
  2. Co mogę zrobić – zastanawiacie się co możecie zrobić w odniesieniu do konkretnego oczekiwania.
  3. Ustalacie jakie zmiany wprowadzacie w życie.

     2. Zatroszcz się.

Empatia, niezwykle ważna w relacji z drugim człowiekiem. Postaraj się wczuć w to co czuję Twoja druga połówka i przez chwilę nie myśl o sobie. Zastanów się jak możesz się o nią zatroszczyć? Czasami wystarczą małe rzeczy, a więc drobne gesty, miłe słowo, bukiet polnych kwiatów, a może list, który włożysz pod puszkę partnera, a w nim podziękujesz za to, że jest.

  1. Wspólna pasja.

Choć każdy z Was jest osobna jednostką, a Wasze zainteresowania nie muszą być tożsame by stworzyć udany związek, warto poszukać wspólnego mianownika – wspólnej pasji. Nie porzucaj swoich zainteresowań i nie zmieniaj na siłę zainteresowań drugiej osoby, ale razem spróbujcie czegoś nowego i sprawdźcie czy może stać się to Waszym wspólnym hobby.

  1. Tylko we dwoje.

Czas odciąć się od wszelkich bodźców. Poinformuj bliskich, że  wyjeżdżasz na weekend i nie będzie z Toba kontaktu, włącz tryb samolotowy i spędzać czas z osobą, którą kochasz! Tylko z nią. Zmiana otoczenia i odrobina relaksu pozwoli Wam odetchnąć, nabrać dystansu i docenić swoje towarzystwo.

  1. Wspólne cele na życie.

Stwórzcie swoje listy wartości. Napiszcie na kartce co jest dla Was w życiu ważne i dlaczego. Wymieńcie się listami i pogadajcie o tym co jest  Waszą najważniejszą wspólną wartością lub co może nią być. Dzięki temu poczujecie, że gracie do jednej bramki, będziecie działać razem dla wspólnego dobra i poczujecie się bezpieczniej w związku.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

Czy ten post był dla Ciebie przydatny?

Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu.

Dołącz do mnie na Facebooku –  improvementofskills

Dołącz do mnie na Instagramie –  improvement_of_skills

MONIKA SOSNÓWKA – KUŁAJ

MONIKA SOSNÓWKA – KUŁAJ

PSYCHOLOG

Witaj na moim blogu, cieszę się, że czytasz!

Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz lub napisz do mnie wiadomość.

Szukaj na blogu

Zainteresowany?

Napisz do mnie